ספק מורשה משהב"ט 11011444

טכנולוגיה של כבלים והתפתחותם בעולם המדפסות תלת מימד

דגן מולטימדיה בע"מ מציגה בפניכם מאמר אשר מאגד בתוכו את המידע הטוב ביותר לאותם אנשים שרוצים להתעסק עם מדפסות תלת מימד.

מדפסת תלת מימדעולם התלת מימד הגיע גם אל תחום ההדפסות וכולנו כיום עדים לשינויים מרחיקי לכת בתחום זה, כמו גם בטכנולוגיות חדשות ופיתוחים מרשימים המיועדים לאפשר קבלת שירותי הדפסה מיוחדים באופן זמין ובמחיר שווה לכל נפש. ההתפתחות הטכנולוגית לא פסחה על ענף הכבלים אשר מספקים את מעבר המידע המהיר ביותר שניתן למצוא כיום בין המחשבים לבין המדפסות וניתן למצוא כבלים המתאימים לכל שימוש, לכל צורך ולכל מדפסת תלת מימד.

מבין הכבלים החדשים והמעניינים ניתן למצוא כאלה המיועדים לשימוש ביתי או מקצועי, כאלה המתאימים לחיבור למחשב, למדפסת או בתחום המחשב והטלוויזיה גם כבלים המעבירים קול, תמונה או שילוב של השניים. צריך להיות כיום מומחה של ממש כדי להבין בדיוק איזה כבל מתאים לכל שימוש ולכל מכשיר.

 

כיצד עובדת מדפסת תלת מימד?

המדפסות המדפיסות בתלת מימד הן המילה האחרונה בתחום של הדפסה ועיצוב. מדובר בהוצאה של פולימר ארוך ודקיק מהמדפסת, הנערם בשכבות זו על גבי זו וכך בעצם נוצר אפקט התלת מימד. במקום דיו המצויר על גבי הדף מתקבל תוצר שניתן לחוש אותו והוא בעל שלושה מימדים. מדפסות אלה נמצאות בשימוש רחב מאד בענף העיצוב על שלל תת התחומים שבו.

הדפסות אלה לא היו יכולות לצאת אל הפועל ללא כבלים מיוחדים ומתאימים המיועדים אך ורק לשימוש במדפסות אלה. מדובר בכבלים אשר מסוגלים ויכולים להכיל את המידע של התוצר התלת מימדי המבוקש ומעבירים את המידע הדרוש לשם כך אל המדפסת. אין ספק שמדובר בפריצת דרך אמיתית ולבטח עם הזמן נראה התפתחויות נוספות גם בתחום זה.

הכבלים עשויים מחוטי מתכת צרים ועדינים האסופים יחדיו כאלומה בתוך ציפוי הפלסטיק המאגד אותם יחדיו. לכל אחד מחוטים עדינים אלה יש את התפקיד שלו ואת סוג המידע שהוא מעביר בין שני הקצוות שאליהם הוא מחובר. שילוב של כל המידע, זה המתקבל מכל החוטים יחדיו מאפשר לקבל את התוצר הסופי מתוף מדפסת תלת מימד או כל מכשיר קצה אחר הממתין לקבל את המידע מהכבל.

מוצר שנוצר ממדפסת תלת מימד