ספק מורשה משהב"ט 11011444

מחפש מתאם VGA - HDMI או כבל VGA - HDMI ?

22-03-2016

מה ההבדל בין ממיר HDMI ל-VGA ובין ממיר VGA ל-HDMI ? הכנסו <<<
HDMI הוא פורמט דיגיטלי להעברה של קול ותמונה, בעוד ש-VGA הוא פורמט אנלוגי להעברת תמונה בלבד. למרות ש-VGA הוא פורמט ותיק הרבה יותר מ-HDMI הנפוץ היום, הוא קיים עדיין בשימוש נרחב במחשבים, מסכי מחשב ומקרנים בעיקר.
ממיר VGA ל HDMI
 
חיבור של HDMI ל-VGA הוא לא חיבור "פשוט", מאחר ששני הפורמטים מעבירים את התמונה בצורה שונה מאוד, חיבור ביניהם מצריך מעגל אלקטרוני שמבצע המרה של סיגנל הוידאו/האודיו בין אנלוגי ודיגיטלי, ולא כמו בחיבור בין HDMI ו-DVI למשל, שרק מצריך כבל פשוט שמחבר את הפינים של שני הקונקטורים בצורה הנדרשת ללא שום המרה של הסיגנל.
לכן הפתרונות של חיבור בין VGA ו-HDMI מעט יקרים יותר מכבלים רגילים.
 
קיימים מוצרים שונים שמבצעים את ההמרה הזאת. כדי לבחור את המוצר הנכון, דבר ראשון שנדרש לדעת הוא כיוון ההמרה, כלומר האם נידרש להמיר את ה-VGA ל-HDMI (למשל VGA במחשב, HDMI במסך) או שמא נידרש להמיר את ה-HDMI ל-VGA (למשל HDMI בממיר כבלים, VGA במקרן). מאחר שהמרה בכל כיוון דורשת רכיב המרה שונה במוצר, קיים מוצר שונה לכל כיוון.

 

המרה מ-VGA ל-HDMI:

1.      ממיר VGA + אודיו ל HDMI - הממיר הזה מקבל בכניסה כבל VGA לתמונה וכבל PL3.5 עבור הקול וממיר אותם לסיגנל משולב של קול+תמונה ליציאת ה-HDMI.
2.   כבל ממיר VGA + אודיו מ USB ל HDMIהממיר הזה מיועד למחשב נייד בעיקר, הוא מתחבר למחשב ב-VGA וב-USB. את מתח העבודה שלו וכמו כן את הקול מקבל הממיר דרך חיבור ה-USB וממיר אותם לסיגנל משולב של קול+תמונה ליציאת ה-HDMI.

 

המרה מ-HDMI ל-VGA:

1.    כבל ממיר מHDMI ל VGA - הממיר הזה מתחבר ליציאת HDMI (למשל במחשב נייד) וממיר אותו ליציאת VGA לתמונה וליציאת PL3.5 לאודיו. המוצר מקבל מתח עבודה מחיבור ה-HDMI ולכן אינו נדרש לחיבור ספק כוח חיצוני. מוצר קומפקטי ונוח לנשיאה עם מחשבים ניידים. כמו כן קיים גם בגרסת MINI HDMI ו-MICRO HDMI למחשבי NUC, טאבלטים וכו'...
 
2.   ממיר hdmi ל vga + אודיו עם ספק כוח - הממיר הזה מתחבר ליציאת HDMI (למשל בממיר כבלים) וממיר אותו ליציאת VGA לתמונה וליציאת PL3.5 לאודיו. ממיר זה מהווה חלופה מקצועית יותר למוצר לעיל. כבל ממיר VGA ל HDMIהוא בעל רמת תאימות גבוהה יותר למכשירים שונים עם יציאת HDMI, ומומלץ במיוחד להתקנות מורכבות יותר (בשילוב עם ממתגים, מפצלים, מרחיקים, יציאות HDMI שמתאפיינות בעוצמת אות נמוכה, בעיות סנכרון וכו'...).

* מאמר זה נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד.
* כל הזכויות שמורות לדגן מולטימדיה. אין להעתיק ולהשתמש ללא אישור.