ספק מורשה משהב"ט 11011444

מגשרים אופטיים לרשת - לתחום תשתיות תקשורת

יש לנו שני סוגים של כבלים אופטיים (הכוונה לכבל הגולמי ללא פלגים)

יש SINGLE MODE ויש MULTI MODE או בקיצור SM ו-MM.

בכבל SM הסיב הפנימי הוא בקוטר 9 מיקרומטר ומסביבו שכבת בידוד בקוטר של 125 מיקרומטר. או בקיצור 9/125.

בכבל MM הסיב הפנימי הוא בקוטר 50 או 62.5 מיקרומטר ומסביבו שכבת בידוד בקוטר של 125 מיקרומטר. או בקיצור 50/125 או 62.5/125.

בקצוות של מגשר אופטי יש קונקטור אופטי, זה המחבר הפיזי שמחבר את הכבל למכשיר, ויש כל מיני סוגים, הנפוץ הוא LC, אבל יש גם SCFCSTMTRJ ועוד...

הכבל יכול להיות SIMPLEX משמע סיב אופטי בודד, עם מחבר אחד בכל קצה או DUPLEX משמע 2 סיבים אופטיים צמודים אחד לשני, עם שני מחברים בכל קצה.

יש כמה סוגים של כבלי MM, ככל שהסוג חדש יותר כך המגשר יתמוך במהירות גבוהה יותר למרחק גדול יותר:

OM1 – הסוג הישן יותר, עשוי 62.5/125

OM2 – פחות נפוץ, עשוי 50/125

OM3 – הכי נפוץ היום, עשוי 50/125 LASER OPTIMIZED, יותר מהיר מהשניים הקודמים

OM4 – חדש יחסית, עשוי 50/125 LASER OPTIMIZED, נהיה יותר ויותר פופולרי, יותר מהיר מהקודמים

(OM הוא קיצור של OPTICAL MULTIMODE)

 

בתשתית ישנה של OM1 שהיא 62.5/125 לא מומלץ להשתמש עם כבלים 50/125, יש חוסר התאמה ואיבוד של האור (המידע) בגלל הקטרים השונים של הסיבים.

OM2 לא הבאנו כי העלות שלהם כמעט זהה ל-OM3, וניתן להשתמש ב-OM3 במקום ב-OM2, וזה תואם ב-100%.

 
לקטגוריית כבלים אופטים


למחברים האופטיים בלי קשר לסוג (LC/SC/ST...) יש כמה וריאציות:

PC (קיצור של PHYSICAL CONTACT) – איכות פשוטה

UPC – זה ULTRA PC – שזה בעצם קונטור שקצה הסיב האופטי שלו עבר ליטוש עדין יותר להעברת סיגנל טובה יותר. זה הסוג הנפוץ וכל הכבלים שהבאנו הם כאלה. הקונקטור בצבע כחול או לבן בד"כ.

APC – זה ANGLED PC הליטוש נעשה בזווית, וזה נמצא בשימוש בעיקר של חברות הכבלים. אנחנו לא מחזיקים כאלה במלאי, נוכל להביא רק בהזמנות מיוחדות (במיוחד ללקוח לפי דרישה שלו). הקונקטור בצבע ירוק.

 

כבלי SM הם בצבע צהוב.

כבלי OM1 בצבע כתום (כך גם נהוג בכבלי OM2)

כבלי OM3 בצבע טורקיז

כבלי OM4 בצבע סגול

 

כמו כן, יש לנו כבלי אודיו אופטיים, המחברים שלהם נקראים Toslink והם נמכרים לתחום האודיו.

תמונה של מגשר אופטי LC-LC OM3 DUPLEX (הכי נפוץ בשימוש) לדוגמא:





















 

תמונה של מגשר אופטי SC-SC SM SIMPLEX לדוגמא:























 

מידע נוסף על המגשרים אופטיים שלנו:

קוטר הכבלים 2 מ"מ (בכבלי דופלקס 2*4)

מעטפת חיצונית PVC סטנדרטי

קונקטורים UPC קרמיים

הכבלים ברמה גבוהה CLASS A FIBER, CARRIER CLASS PATCH CORD

מידע טכני נוסף: